Fashions fade, style is eternal

Yves Saint-Laurent

Ptáte se, proč byste si měli pořídit oblek či košile na míru od Lui Lui? Dobrá otázka … a naše odpověď?

ŠIJEME RYCHLE

 • U obleků garantujeme dodací lhůtu 3-4 týdny, mohou být i 2, záleží, zda zvolíte express výrobu či dopravu
 • Košile dodáme do 2-3 týdnů od zadání.

 

ŠIJEME SPOLEHLIVĚ

 • Díky sofistikovanému internímu systému držíme všechna vaše data aktuální.
 • Nabízíme možnost on-line sledování výrobního procesu a dopravy.

 

ŠIJEME OPRAVDU NA MÍRU

 • Aby Vám Váš oblek padl opravdu dokonale, je potřeba více než jen Vaše míry.
  My víme přesně na co si dát pozor, aby výsledek naší práce byl dokonalý.

ŠIJEME KVALITNĚ

 • Výroba probíhá v dílnách v Portugalsku pod dohledem německé společnosti Stylers

 

ŠIJEME S LÁSKOU

 • Vaše spokojenost je pro nás to nejduležitější, proto klademe důraz na bezchybný zákaznický servis
 • Budete se u nás cítit příjemně a uvolněně, klademe důraz na přátelskou atmosféru
 • Garantujeme, že se během procesu výběru a měření určitě nejednou zasmějete

 

ŠIJEME ROZUMNĚ

 • Přes všechny tyto benefity jsou naše ceny rozumné a přijatelné
 • Víme velmi dobře, jakou hodnotu má oblek šitý na míru a zůstáváme nohama na zemi

 

UŠIJEME TÉMĚŘ VŠE

 • Pořídit téměř celý šatník u nás? To by šlo.

Velmi dbáme na poměr výkon cena, neboli smysluplnost cen našich výrobků je pro nás klíčová. Věříme, že také pro vás.Ceny obleků, sak, košil i kabátů na míru souvisí především s výběrem materiálu. Jelikož jich máme v našem Atelieru k dispozici několik stovek, není pro nás snadné ceny jednoznačně určit. Nicméně nám dovolte vás seznámit s cenami alespoň řádově:


1. Kategorii tvoří obleky a saka z materiálu španělského výrobce Pablo Oliveira:

 

a. Oblek od 15 900,-Kč

b. Sako od 11 900,- Kč

 

2. Kategorii reprezentují výrobky naší „vlajkové lodi“, italského výrobce Vitale Barberis Canonico

 

a. Oblek od 17 900,-Kč

b. Sako od 13 900,-Kč

 

3. Kategorie obsahuje obleky výrobců jako jsou Loro Piana, Holland & Sherry, Ariston, Carnet, Ermenegildo Zegna, kde se ceny pohybují následovně

 

a. Oblek od 21 900,-Kč

b. Sako od 15 900,-Kč

Přijďte se k nám změřit.

Dámská móda na míru

Jsme náležitě hrdí, že můžeme představit zahájení výroby dámské módy – na míru.

Celý proces je stejný jako v případě šití na míru pro pány. Proces výběru materiálu, fazony, měření pomocí zkušebních velikostí probíhá v našem Ateliéru v Praze, kam Vás co nejsrdečněji zveme.

I zde pracujeme s těmi nejlepšími výrobci luxusních látek, mezi které patří zejména, Loro Piana, Holland&Sherry, Ariston, Vitale Barberis nebo Scabal.

V naší nabídce najdete kostýmky dvou i třídílné (sako+kalhoty+sukně), kabáty, šaty, halenky, sportovní saka apod. Škála fazon a variant jak by mohlo vaše sako na míru vypadat je obrovská, stejně tak jako naše chuť nabídnout vám to nejlepší.

Jaké faktory ovlivňují cenu finálního výrobku?

Ceny našich produktů plně odpovídají výrobním postupům a kvalitě zpracování včetně výběru použitých materiálů.

Cenu materiálu určuje především jeho kvalitou, která je daná zejména složením. Kašmír, hedvábí, merino vlna a jejich kombinace přináší tu nejvyšší kvalitu, kterou u nás můžete dostat. Disponujeme také Vikuňa, Chinchila – zde se jedná o absolutní špičku na poli luxusních látek. Tyto materiály reprezentuje vzorník ZENIT od italského výrobce Loro Piana.

 

Dalším faktorem je označení 200´s , 150´s, 130´s atd., které definuje jemnost vlákna, ze kterého je látka tkána. Čím je číslo vyšší, tím je materiál jemnější, méně se mačká, lépe regeneruje ale na druhou stranu je náchylnější k opotřebení. Hlavně pak v oblasti stehen a rozkroku či pod pažemi, kde dochází k pocení.

 

V neposlední řadě bych zmínil také značku výrobce materiálu. Ty, které nabízíme my, patří k tomu nejlepšímu co lze ve světě luxusních pánských materiálů objevit.

 

Všechny, námi používané materiály jsou výhradně přírodní, nepoužíváme žádnou syntetickou ani jinou umělou příměs.

 

 

Nabídka pánských obleků

Dříve než se pustíme do stručného popisu procesu výroby obleků na míru, dovolte mi prosím několik slov k trendům v současném pánském oblékání:

 

1. Začínáte-li a plánujete si pořídit svůj první oblek, vřele doporučuji volit tmavší odstín šedé, antracit. Výborně se kombinuje s košilemi a botami. Bude Vám sloužit na běžné denní nošení a zároveň je vhodný ke svátečním příležitostem.

 

2. Chcete-li být in a trendy, volte modrou barvu. Nyní velmi módní v celém světě. K modrému obleku vezměte hnědé doplňky, boty. Také kombinace s hnědou podšívkou a knoflíky je velmi populární, elegantní a především velmi cool.

 

3. Černý oblek neslouží k dennímu nošení, oblékejte ho spíše na večer či slavnostní události, vždy černé boty a bílá košile.

 

4. Velmi populární, zajímavé a atraktivní jsou v dnešní době obleky z károvaných materiálů, např. Princ of Wales – pozor u mužů prostorově výraznějších.

 

5. Jednoznačným trendem, především v Itálii, jsou dvouřadé obleky s tzv. špic klopou – jistě si na ně my dříve narození vzpomínáme u našich otců, dědů. U dvouřadého obleku pozor na zásadu, že je sako při sezení vždy zapnuté.

 

6. Dnešní trend volí nosit kalhoty užší a kratší, nicméně stále musí být splněno pravidlo pohodlnosti a dobré nositelnosti.

 

7. Co se košil týče, hovoříme-li o formálním oblékání, tedy obleku, Váš šatník by měl obsahovat alespoň 60% košil bílých, 30% v odstínech bílá/modrá, modrá/bílá a košil s lehkým nádechem modré. S barevnými košilemi do obleku velmi opatrně!

 

8. Kravaty obecně z mužských šatníků ustupují, přesto si dovoluji zdůraznit, že kravata je stále nedílnou součástí pánského obleku. Bez ní není oblek „kompletní“. V zahraničí převládají v této dekádě kravaty vlněné, dosahují méně formálního vzhledu než kravaty hedvábné.

 

9. Nebojte se barevných ponožek a kapesníčků. Tyto doplňky mohou skvěle oblek oživit a dodat mu patřičnou vážnost či naopak ležérnost. Nechte se nést Vašim pocitem, náladou a tím, co Vás daný den čeká.

 

10. Jste-li zapřisáhlým odpůrcem formálních obleků, volte tzv. smart casual outfit; nepodšité sako, chinos kalhoty, polo na míru, nepodšitý kabát. Můžete volit  bavlnu, vlnu, len či jiné materiály. Nepodšité sako působí neformálně, sportovně a zároveň elegantně.

 

11. K nepodšitému (tzv. unconstructed) saku se výborně hodí chinos kalhoty, vyráběné opět z bavlny, vlny.

 

12. Vyvarujte se nošení oblekového saka a sportovních kalhot, stejně tak jako se nehodí nosit k oblekovým kalhotám neformální sako.

 

Moje základní doporučení zní, pokud chcete jít oblečen formálně, volte oblek s kravatou. Rozhodnete-li se k neformálnímu outfitu, oblečte si chinos kalhoty a sportovní sako s košilí bez kravaty. Kombinování formálního a ležérního oblečení příliš nefunguje. Stejně tak je tomu u bot, černé polobotky noste k oblekům, k chinos kalhotám berte boty k tomu určené, tedy semišové, hnědé atd...

Celý proces Made to Measure
se skládá ze tří základních částí:

1. Debata o Vašich preferencích, potřebách, zájmech, hledání optimálního řešení
jak v oblasti fazon, střihů tak barev a doplňků – stihneme vypít jedno kafe, skleničku
vína či vykouřit tři cigarety anebo jeden doutník Romeo & Jullieta Churchill.

2. Měření postavy a detailní výběr materiálů včetně podšívky, knoflíků, prošívání, umístění loga apod. nezabere více než hodinu času, kterou strávíte v milé společnosti a příjemném prostředí pánského klubu. I zde se maximálně přizpůsobíme Vašim preferencím a měření může proběhnout také ve Vaší kanceláři nebo u Vás doma.

 

Pro perfektně padnoucí oblek na míru je klíčové určení tzv. Alternations, neboli úprav, které provedeme, a tím Váš oblek bude ušit opravdu na míru. Těchto úprav je více než 120 a garantujme, že jsme jimi schopni pokrýt veškeré tělesné odchylky, anomálie či nedostatky mužské postavy. Jsme pyšní, že můžeme po právu hovořit o šití obleků na míru!

3. Osobní předání hotového výrobku s malým dárkem od naší společnosti, samozřejmostí je zaslání na jakékoli místo, které si zvolíte
(hotel, domov, letiště apod.)

 

Jakmile jednou změříme Vaši postavu, Vaše míry budou uloženy v zabezpečené databázi a další objednávka se bude odvíjet de facto pouze v bodu 1 a 3. Tedy specifikujeme výrobek, který si přejete vyrobit, vybereme látku a předáme do výroby.

Lui Lui - made to measure

Pštrossova 207/1, Praha 1

e-mail: info@luilui.cz

tel.: +420 603 165 426