Fashions fade, style is eternal

Yves Saint-Laurent

Rámová obuv design by Lawart

Jeden z nejlepších českých ševců – mistr Erik Martin Lawart – nám navrhl boty, které v sobě spojují krásu zakázkové výroby s dostupností sériové produkce. Jeho modely mají úzkou fazónu, která je tak typická pro kvalitní italské boty. Zároveň však myslí na to, kdo bude boty nosit – čeští muži, kteří ocení, když bota přilne k noze a je pohodlná. Naše boty vám díky kvalitním materiálům a občasné rekonstrukci vydrží léta letoucí.

Víte, jak se vyráběla Vaše bota?

 

My ano! Výrobu bot jsme svěřili do rukou těch nejzkušenějších. Naše boty se vyrábějí v Portugalsku pod naším odborným dohledem. Tyto boty jsou unikátní svoji rámovou konstrukcí. Ke svršku boty je přišitý rám, ke kterému je přišitá podešev. Výhodou oproti lepené botě je její opětovná rekonstrukce, podešev lze opakované odpárat a přišít znovu.

Jak se o své boty starat?

Při péči o boty platí zlaté pravidlo, čím důkladnější péče, tím delší životnost boty. Celý proces je velmi jednoduchý a opravdu se vyplatí. Pokud však potřebujete s péčí o boty poradit, obraťte se na nás. Rádi Vám poradíme, jak se o boty starat, aby vydržely roky v perfektním stavu.

 

Zde je jednoduchý postup pro běžnou péči o Vaše boty:


1) Očistit – nejprve boty očistěte od prachu a jiných nečistot, k tomu použijte hadřík a obyčejnou vodu.

 

2) Vyživit – tak jako Vaše kůže i kůže Vašich bot potřebuje vyživit. Protože suchá kůže ztrácí své vlastnosti a zkracuje se i její životnost, aplikujte přibližně jednou týdně přípravek k tomu určený.

 

3) Naleštit – na čistou a suchou botu naneste tenkou vrstvu vosku, ten nechce zaschnout a následně rozleštěte. Doporučujeme rozleštit za pomoci polyesterového hadříku a kapkou vody.

 

Po každém nošení nechte boty minimálně jeden den odpočinout. Doporučujeme po každém nošení boty napnout na cedrové napínáky a nechat vyschnout v pokojové teplotě.


Potřebuje-li Vaše bota rekonstrukci, umíme zajistit výměnu podrážky. To znamená, že Vaše boty budou zase sloužit několik dalších let. A poté? Tento proces můžeme znova zopakovat, tedy tak dlouho, dokud svrchní kůže není příliš poškozená.

Lui Lui - made to measure

Pštrossova 207/1, Praha 1

e-mail: info@luilui.cz

tel.: +420 603 165 426